Статті28.03.2022

Розбитий горщик

Якщо трапиться на ринку розбити горщик з глини, гончар розлютиться і вимагатиме відшкодування збитку. Правду кажучи, людина теж створена з такого ж дешевого матеріалу, що й горщик, але те, що приховано в ньому – безцінно. Це душа, що творить людину зсередини, і Дух Божий, що дає душі життя.
Якщо трапиться розбити горщик на базарі, боляче стане не горщику, а горщику, який його зліпив. Так само, якщо вбита людина, біль відчуває не вбита, але Господь Бог, Який людину створив, підніс і вдихнув Дух Свій.

Так якщо горщик, що розбив, повинен відшкодувати збиток горщику, то тим більше вбивця повинен відшкодувати Богу життя, яке забрав. Навіть якщо люди не вимагатимуть відшкодування, Бог вимагатиме. Вбивця, не обманюй себе: навіть якщо люди забудуть про твій злочин, Бог не може забути. Дивись, є речі, які й Господь не може. Наприклад, Він не може забути про твій злочин. Пам'ятай про це завжди, згадай у своєму гніві, перш ніж схопитися за ніж чи пістолет.

З іншого боку, ми не можемо вбити життя. Цілком убити життя означало б убити Бога, бо життя належить Богові. Хто може вбити Бога? Можна розбити горщик, але не можна знищити глину, з якої він був зроблений. Так само, можна роздробити тіло людини, але не можна ні розбити, ні спалити, ні розвіяти, ні розлити її душу та її дух.

 

Святитель Миколай Сербський

Інші новини
Статті17.04.2022
Во имя Отца и Сына, и Святого Духа. Сегодня, с нынешнего дня, Христос вступает не только в Свои страданья, но в то страшное одиночество, которое Его окутывает в течение всех дней...
Читати далі
Статті07.04.2022
Сидят ребята в воскресной школе, матушка рассказывает про праздник Благовещения, все слушают. Только один маленький ребёнок никак не может усидеть на месте. То встанет, подойдёт к сестре или ещё к...
Читати далі
Статті14.03.2022
Начались трудные времена. И надо вспомнить простую детскую истину: Когда у вас много конфет — все дети с вами хотят дружить. Особенно, если вы щедро делитесь. Много друзей сразу появляется!
Читати далі